Aromaterapeutická masáž (AM) je, jak už název napovídá, kombinací holistické masáže a aromatických olejů – esencí. Holistické léčení se zabývá spíše příčinami a prevencí než léčením příznaků. To znamená například, že ztuhlost šíje může ukazovat na neprůchodnost dráhy žlučníku (čínská medicína), a tak upozornit na nevyjádřený hněv. Masáž tedy přes uvolnění svalové tenze v šíji uvolní dráhu žlučníku a terapeut klientovi doporučí pracovat se svojí agresivitou. Vše se vším souvisí a naše tělo nám ukazuje, kde vznikla disharmonie.

Baňkování je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Je to metoda stará několik tisíc let, která pochází zřejmě ze staré Číny.

Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku.

Indická antistresová masáž hlavy a šíje se v Indii praktikuje jako součást ájurvédského učení a je známá více než tisíc let. Stres/napětí se nejčastěji projevuje v podobě zatuhlých míst na hlavě, krku a ramenech, kde jsou důležitá energetická centra v těle. Toto jemné a léčivé ošetření pomáhá zmírnit napětí, rozpustí vláknité shluky a uzlinky, rozptýlí toxiny z napjatého svalstva a tím se tělu vrátí ztracená pružnost, pevnost a chuť do života. Samotná indická masáž hlavy začíná uvolněním šíje, ramen, paží a krku. Poté se přistoupí na vlasovou část a obličej. Masáž se může provádět jak vleže, tak vsedě (ideální pro nastávající maminky).

 

 

Olejová masáž chodidel, nohou a kolenouse zaměřením na reflexní plošky je velmi účinná. Působí proti únavě, napomáhá udržovat, případně obnovovat, správné fungování všech částí těla, včetně vnitřních orgánů. Tato metoda bývá někdy také nazývána zónovou terapií. Soustřeďuje se na masáže nebo stlačování specifických bodů na chodidlech. Po této masáži se budete cítit jako znovuzrození s přílivem nové energie po zbytek dne.

K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé anionty kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech (akupunkturní dráhy) a rozproudění energie v našem těle.

Léčivá síla včelího medu působí pokožkou až do hloubky tělesných tkání a svým lepivýcm efektem a kompresními hmaty jsou uvolňovány staré usazeniny.

Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky a jako celek působí víc než souhrn jeho jednotlivých součástí. Přes kůži tyto látky tělo absorbuje.

Reflexní terapie je jedna z nejúčinnějších metod alternaticní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány i části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidlech, rukou, zádech, šíji a uších.

Ve skutečnosti kůže, která je největším orgánem lidského těla, zabezpečuje komunikaci mezi vnitřním a vnějším světem.

Regenerační a rekondiční masáž je ideální na uvolnění ztuhlé šíje a krku, při bolestech pod lopatkou, migréně i k regeneraci nohou a rukou po sportovním či pracovním výkonu. Provádí se hmaty s přiměřenou intenzitou, přizpůsobenou pocitům a potřebám klienta. Intenzita hmatů je tedy individuální, každý klient reaguje na určitý tlak jinak. Technika této masáže umožňuje zaměřit se na problematické partie. Hmaty jsou vedeny podélně i příčně po směru uložení svalových vláken. Uvolňují se přetížené či „zatuhlé” svaly a svalové úpony.

Ruční lymfatická masáž je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Krevní oběh odnáší nečistoty a toxické látky z těla ven. Jestliže lymfatický systém nepracuje nebo jeho činnost je zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních, tělo zadržuje vodu, tukové buňky zvětšují svůj objem.Vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí masáže je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Masáž je nejen účelná ale i velice příjemná a relaxační.Copyright Studio Alfa Omega 2019 | Powered by Joomla

|