Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž (AM) je, jak už název napovídá, kombinací holistické masáže a aromatických olejů – esencí. Holistické léčení se zabývá spíše příčinami a prevencí než léčením příznaků. To znamená například, že ztuhlost šíje může ukazovat na neprůchodnost dráhy žlučníku (čínská medicína), a tak upozornit na nevyjádřený hněv. Masáž tedy přes uvolnění svalové tenze v šíji uvolní dráhu žlučníku a terapeut klientovi doporučí pracovat se svojí agresivitou. Vše se vším souvisí a naše tělo nám ukazuje, kde vznikla disharmonie.

 

Základem AM je klasická masáž, která se věnuje svalovému uvolnění, podpoře krevního oběhu a za pomoci esenciálních olejů i k léčení emoční části člověka. Deprese, úzkost a strach jsou pomocí masáže uvolňovány a esenciální oleje vytváří jemný nástroj, jak pracovat sám se sebou, jak převzít zodpovědnost za to, „kdo jsem“ a tak nacházet vnitřní harmonii.

Esenciální oleje rozdělujeme do čtyř kategorií. Výtažky z rostlin stromů, květů a plodů. Extrakty se získávají různými postupy jako je destilace, lisování aj. Olej se do těla absorbuje kůží a inhalací. Vůně esenciálních olejů ovlivňuje centrální nervový systém a může tak napomáhat při nejrůznějších psychosomatických obtížích.

AM by vždy měla být masáží celého těla, včetně krátké reflexní masáže chodidel a dlaní. Nedílnou součástí je pak antimigrenózní masáž hlavy. Spolu s dotekovými masážními technikami (reflexní masáže, čínské masáže, meridiánové masáže, baňkování aj.) se u AM používají i nedotykové energetické terapie (čištění čaker a energetického těla, reiki aj.). Tato masáž působí preventivně, ale i účelově.

Mgr. Alice Švejdová - Říhová

Tel.: +420 777 052 130 
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Drahomíra Hrabánková 

Tel.: +420 608 069 863 
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: www.studio-alfaomega.cz Copyright Studio Alfa Omega 2019 | Powered by Joomla

|