Masáže

Lymfatické Masáže

Ruční lymfatická masáž je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Krevní oběh odnáší nečistoty a toxické látky z těla ven. Jestliže lymfatický systém nepracuje nebo jeho činnost je zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních, tělo zadržuje vodu, tukové buňky zvětšují svůj objem.Vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí masáže je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Masáž je nejen účelná ale i velice příjemná a relaxační.

Aromaterapeutická Masáž

Aromaterapeutická masáž (AM) je, jak už název napovídá, kombinací holistické masáže a aromatických olejů - esencí. Holistické léčení se zabývá spíše příčinami a prevencí než léčením příznaků. To znamená například, že ztuhlost šíje může ukazovat na neprůchodnost dráhy žlučníku (čínská medicína), a tak upozornit na nevyjádřený hněv. Masáž tedy přes uvolnění svalové tenze v šíji uvolní dráhu žlučníku a terapeut klientovi doporučí pracovat se svojí agresivitou. Vše se vším souvisí a naše tělo nám ukazuje, kde vznikla disharmonie.

Základem AM je klasická masáž, která se věnuje svalovému uvolnění, podpoře krevního oběhu a za pomoci esenciálních olejů i k léčení emoční části člověka. Deprese, úzkost a strach jsou pomocí masáže uvolňovány a esenciální oleje vytváří jemný nástroj, jak pracovat sám se sebou, jak převzít zodpovědnost za to, "kdo jsem" a tak nacházet vnitřní harmonii.

Esenciální oleje rozdělujeme do čtyř kategorií. Výtažky z rostlin stromů, květů a plodů. Extrakty se získávají různými postupy jako je destilace, lisování aj. Olej se do těla absorbuje kůží a inhalací. Vůně esenciálních olejů ovlivňuje centrální nervový systém a může tak napomáhat při nejrůznějších psychosomatických obtížích.

AM by vždy měla být masáží celého těla, včetně krátké reflexní masáže chodidel a dlaní. Nedílnou součástí je pak antimigrenózní masáž hlavy. Spolu s dotekovými masážními technikami (reflexní masáže, čínské masáže, meridiánové masáže, baňkování aj.) se u AM používají i nedotykové energetické terapie (čištění čaker a energetického těla, reiki aj.). Tato masáž působí preventivně, ale i účelově.

Reflexní Masáž

Reflexní terapie je jedna z nejúčinnějších metod alternaticní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány i části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidlech, rukou, zádech, šíji a uších.
Ve skutečnosti kůže, která je největším orgánem lidského těla, zabezpečuje komunikaci mezi vnitřním a vnějším světem.
Toto využívají všechyn reflexologické techniky akupresury, shiatsu, čínské masáže aj.
Reflexní terapie se stále utváří a například už dnes patří i v západní medicíně neodmyslitelně k technologii uvolňování krční páteře.

Baňkování

Baňkování je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Je to metoda stará několik tisíc let, která pochází zřejmě ze staré Číny.
Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku.
Vzduch v baňce se před přiložením zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená.
Baňkování pročišťuje krev, zlepšuje krevní oběh, reguluje a zdokonaluje funkce autonomního nervového systému. Odstraňuje bolesti, uvolňuje ztuhlé svaly, má pozitivní vliv na kůži, svaly, klouby i zažívací ústrojí.

Masáž Lávovými Kameny

K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé anionty kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech (akupunkturní dráhy) a rozproudění energie v našem těle.

Při masáži se používají nahřáté lávové kameny, které se pak následně přikládají na energetické dráhy těla. Tyto dráhy bývají často neprůchodné nebo téměř uzavřené. Tok enegie nemůže dokonale proudit tělem. Odblokováním drah působíme na fyzické tělo se všemi jeho orgány a zároveň na psychiku. Kombinace tepla z lávových kamenů, účinku masáže a aromaterapie navozuje dokonalý pocit uvolnění a relaxace.

Celostní terapie podporuje a stimuluje krevní a lymfatický oběh a tím pomáhá obnovit harmonii energie těla, zrychluje metabolismus, odbourává toxiny, revitalizuje všechny tělesné funkce a pomáhá zvládat stres.

Medové Masáže

Léčivá síla včelího medu působí pokožkou až do hloubky tělesných tkání a svým lepivýcm efektem a kompresními hmaty jsou uvolňovány staré usazeniny. Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky a jako celek působí víc než souhrn jeho jednotlivých součástí. Přes kůži tyto látky tělo absorbuje. Dotyk aktivuje neurovegetativní systém a krevní oběh. Zároveň silně očišťuje a oživuje celý organismus. Medová masáž je vhodná při únavě, stresu, nervových poruchách, při artrózách, jaterních chorobách, revmatických onemocneních svalů a kloubů, slabosti ledvin, při chronické rýmě, při funkčních poruchách slinivky břišní, při nespavosti aj. Medová detoxikační masáž obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Pomocí speciálních hmatů se med vstřebává do pokožky, vyživuje, léčí a také odsává staré usazeniny z hloubky tělesných tkání. Prostřednictvím medu přijímá organismus nepostradatelné prvky, které mu často chybí a nedají se uměle vyrobit. Tělo se pak může lépe bránit proti chorobám (imunita), aktivovat ochablé procesy látkové výměny a posilovat životní energii. Při medové masáži je vždy ošetřováno - masírováno celé tělo. Namasírované části těla se při masáži postupně omývají. Po masáži se klient osprchuje, pak přichází jemná masáž medovým zvláčňujícím mlékem. Poté odchází s pocitem očištění, uvolnění, "znovuzrození". Výživné látky obsažené v medu vyživují, zjemňují a zvláčňují pokožku.

Regenerační Masáž

Regenerační a rekondiční masáž je ideální na uvolnění ztuhlé šíje a krku, při bolestech pod lopatkou, migréně i k regeneraci nohou a rukou po sportovním či pracovním výkonu. Provádí se hmaty s přiměřenou intenzitou, přizpůsobenou pocitům a potřebám klienta. Intenzita hmatů je tedy individuální, každý klient reaguje na určitý tlak jinak. Technika této masáže umožňuje zaměřit se na problematické partie. Hmaty jsou vedeny podélně i příčně po směru uložení svalových vláken. Uvolňují se přetížené či "zatuhlé" svaly a svalové úpony.

Účinky rekondiční a regenerační masáže:

 • Uvolňuje bolestivé a napjaté svaly

 • Zlepšuje ohebnost

 • Uvolňuje kloubní blokády

 • Usnadňuje celkové tělesné uvolnění

 • Přináší tělesnou i duševní pohodu

 • Uvolňuje psychické napětí

 • Pomáhá při bolestech hlavy

 • Povzbuzuje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek a zlepšuje přísun kyslíku a živin

 • Zlepšuje prokrvení kůže a podkoží

 • Pomáhá k uvědomování si vlastního těla

 • Podporuje pravidelný spánek

Indická Antistresová Masáž Hlavy a Šíje

Indická antistresová masáž hlavy a šíje se v Indii praktikuje jako součást ájurvédského učení a je známá více než tisíc let. Stres/napětí se nejčastěji projevuje v podobě zatuhlých míst na hlavě, krku a ramenech, kde jsou důležitá energetická centra v těle. Toto jemné a léčivé ošetření pomáhá zmírnit napětí, rozpustí vláknité shluky a uzlinky, rozptýlí toxiny z napjatého svalstva a tím se tělu vrátí ztracená pružnost, pevnost a chuť do života. Samotná indická masáž hlavy začíná uvolněním šíje, ramen, paží a krku. Poté se přistoupí na vlasovou část a obličej. Masáž se může provádět jak vleže, tak vsedě (ideální pro nastávající maminky).

Těhotenská Masáž

Těhotenská masáž ulevuje od bolestí zad, šíje, pocitů těžkých nohou, otoků nohou, prohýbání v bedrech a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy. Po těhotenské masáži se žena bude cítit výborně fyzicky i psychicky. A právě to má vliv i na prenatální vývoj očekávaného potomka. Usnadňuje průběh těhotenství i porodu. Masáž zad se provádí v pozici vleže na boku na masážním lůžku. Při této poloze se dá dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu a hrudní páteř. Vleže na zádech s podloženými koleny masírujeme nohy zepředu, bříško, hrudník, ruce i šíji.

Masáž Chodidel

Olejová masáž chodidel, nohou a kolenou se zaměřením na reflexní plošky je velmi účinná. Působí proti únavě, napomáhá udržovat, případně obnovovat, správné fungování všech částí těla, včetně vnitřních orgánů. Tato metoda bývá někdy také nazývána zónovou terapií. Soustřeďuje se na masáže nebo stlačování specifických bodů na chodidlech. Po této masáži se budete cítit jako znovuzrození s přílivem nové energie po zbytek dne.